CZAS TO PODSTAWA W PODRÓŻOWANIU

Maroko

„Maroko nie było ich wymarzonym celem podróży. Tak się złożyło, że odwiedzili ten kraj dwukrotnie, spędzili tam w sumie blisko 3 miesiące. Dziś twierdzą, że nadal czują niedosyt.

– Podróżujemy głównie autostopem. Teraz, po latach doświadczeń w drodze wiemy, że to nasz ulubiony środek komunikacji – opowiadała podróżniczka Jolanta Suszko-Adamczewska. – Dzięki temu można poznać kraj od środka, znaleźć się blisko ludzi, być z nimi na co dzień. Próbowaliśmy podróżować własnym samochodem, ale szybko odkryliśmy, że brakuje nam kontaktu z innymi ludźmi – mówiła.

– W Maroku interesowali mnie głównie ludzie, którzy postanowili wieść życie wysoko w górach, w jaskiniach. Berberowie żyją poza prawem. Nie płacą podatków, nie posyłają swoich dzieci do szkół. Żeby do nich dotrzeć, musieliśmy się do nich zbliżyć. Turyści nie są tam mile widziani – opowiadał Maciej Meru Adamczewski.

Jak wygląda Maroko poza dużymi metropoliami, jak Marrakesz? Czym różni się trekking w górach Atlasu od np. tego w polskich Tatrach? Jak gościom Czwórki udało im się wniknąć w kulturę marokańskich nomadów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.”

> (otwiera się na nowej zakładce)”>NAGRANIE TUTAJ >>

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Jolanta Suszko-Adamczewska, Maciej Meru Adamczewski

Maroko
Szlakiem Berberów – audycja w Radio Czwórka
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *