CZAS TO PODSTAWA W PODRÓŻOWANIU

Maroko

„Maroko nie było ich wymarzonym celem podróży. Tak się złożyło, że odwiedzili ten kraj dwukrotnie, spędzili tam w sumie blisko 3 miesiące. Dziś twierdzą, że nadal czują niedosyt.

– Podróżujemy głównie autostopem. Teraz, po latach doświadczeń w drodze wiemy, że to nasz ulubiony środek komunikacji – opowiadała podróżniczka Jolanta Suszko-Adamczewska. – Dzięki temu można poznać kraj od środka, znaleźć się blisko ludzi, być z nimi na co dzień. Próbowaliśmy podróżować własnym samochodem, ale szybko odkryliśmy, że brakuje nam kontaktu z innymi ludźmi – mówiła.

– W Maroku interesowali mnie głównie ludzie, którzy postanowili wieść życie wysoko w górach, w jaskiniach. Berberowie żyją poza prawem. Nie płacą podatków, nie posyłają swoich dzieci do szkół. Żeby do nich dotrzeć, musieliśmy się do nich zbliżyć. Turyści nie są tam mile widziani – opowiadał Maciej Meru Adamczewski.

Jak wygląda Maroko poza dużymi metropoliami, jak Marrakesz? Czym różni się trekking w górach Atlasu od np. tego w polskich Tatrach? Jak gościom Czwórki udało im się wniknąć w kulturę marokańskich nomadów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.”

> (otwiera się na nowej zakładce)”>NAGRANIE TUTAJ >>

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Jolanta Suszko-Adamczewska, Maciej Meru Adamczewski

Maroko
Szlakiem Berberów – audycja w Radio Czwórka
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on email

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *