Idealny podróżnik to ten, kto potrafi wejść w kontakt z przyrodą, ludźmi, ich historią - a także sztuką. I dopiero poznanie tych trzech elementów przenikających się wzajemnie jest początkiem wiedzy o badanym kraju. - Zbigniew Herbert

MAROKO. GRANICE WOLNOŚCI / Magazyn Kontynenty

Możliwe, że moja przygoda zaczęła się wtedy, gdy jako 11-letni chłopiec siedziałem pod stołem, na którym leżał aparat fotograficzny, odbitki i broń… Od tamtej pory minęło ponad 30 lat i przejechałam dziesiątki tysięcy kilometrów… Kiedy robiłem fotoreportaż o makakach czułem, że to ważny temat.

Czytaj dalej »

Artykuł o Laosie / magazyn Kontynenty

Tak, oto ja:) a w rękach trzymam najnowszy numer magazynu KONTYNENTY, w którym znajdziecie wiele interesujących tekstów z podróży, uznane nazwiska oraz świetne zdjęcia! W tym numerze także moje fotografie i artykuł o wędrówce przez mało znany Laos – POZA CZASEM.

Czytaj dalej »

3 M-CE I TYDZIEŃ…

Bardzo wiele osób pisze do nas i pyta czy już mamy bilety, czy już wróciliśmy itp. W związku z tym chcemy poinformować oficjalnie wszystkich zainteresowanych jaka jest SYTUACJA W ARGENTYNIE.
Obowiązuje CAŁKOWITA KWARANTANNA do 28 czerwca, a wszystkie loty komercyjne zostały zawieszone do 1 września…

Czytaj dalej »

CAPTURE THE REAL YOU

HISTORIA JEDNEGO ZDJĘCIA. Chociaż żyjemy w XXI wieku to sytuacja kobiet w wielu krajach świata nadal jest dramatyczna. Idąc ulicą w Tiznit (Maroko) ujrzałam tą reklamę z hasłem „Capture the real you” i łańcuchem – dokładnie na linii ust dziewczyny na zdjęciu. (…) Już wtedy wiedziałam, że jest to zdjęcie, które krzyczy.

Czytaj dalej »

Songkran

Dziś rozpoczyna się tradycyjny tajski Nowy Rok, zwany Songkran. To czas, kiedy kończy się pora sucha i wszyscy z utęsknieniem czekają na deszcz, który przyniesie zbliżająca się pora deszczowa. Obchody Songkran to nie tylko lanie się wodą, to także wiele symbolicznych tradycji i rytuałów.

Czytaj dalej »

Vanessa

HISTORIA JEDNEGO PORTRETU. W Buenos Aires dolary wymienia się na czarnym rynku na Calle Florida. Ograniczenie w dostępności do dolarów wpłynęło na to, że powrócił uliczny handel twardą walutą. (…) Gdy ujrzeliśmy uśmiechniętą dziewczynę, podeszliśmy do Niej. (…)

Czytaj dalej »

LAOS – poza czasem

Kolejny poranek w klasztorze tuż nad Mekongiem. Jeszcze w Tajlandii, choć od Laosu dzieli mnie już tylko ta majestatyczna rzeka. Plecaki spakowane, śniadanie z mnichami zjedzone. Żegnamy się i wychodzimy na drogę, aby złapać stopa w stronę granicy.

Czytaj dalej »