Akademia Fotografii W DRODZE powstała z połączenia dwóch pasji – fotografii i podróży. Jeśli podzielacie z nami te zainteresowania to jesteście we właściwym miejscu. Naszą misją jest dzielić się z Wami wiedzą, podnosić Wasze umiejętności w dziedzinie fotografii, ale nie tylko w trakcie stacjonarnych spotkań i warsztatów, co przede wszystkim w niecodziennych okolicznościach – podczas wypraw, wycieczek, wędrowania.

Będziemy prezentować tu nie tylko zdjęcia z różnych części świata, będziemy także relacjonować swoje podróże, opowiadać historie powstania niektórych zdjęć, jak i historie ludzi z fotografii. Znajdziecie tu porady i inspiracje. Dowiecie się, gdzie możemy się spotkać, aby porozmawiać o fotografii podróżniczej. Będziecie mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności fotograficzne jeszcze przed wyjazdem – podczas stacjonarnych warsztatów, tematycznych spotkań i prezentacji.

Pod okiem naszych wykładowców – fotografów/podróżników będziecie uczyć się patrzeć i widzieć, kreować i czuć oraz pokazywać to w swoich pracach.

Naszym marzeniem i założeniem jest to, aby inni fotografowie w drodze współtworzyli Akademię.
W zakładce WARSZTATY znajdziecie propozycje warsztatów wyjazdowych.

A tymczasem przed nami kolejna długa i daleka podróż:)

Maciej Meru Adamczewski

Fotografia stwarza dla mnie iluzję bycia poza czasem, jest sposobem na poznawanie innych, ale przede wszystkim na odkrywanie samego siebie. Od kilkudziesięciu lat moje życie wypełnia sztuka w różnych jej przejawach: od rzeźby, poprzez sztukę performance, aż po rysunek i grafikę, od której już bliska droga do fotografii. Od przeszło 10-ciu lat zajmuję się zawodowo fotografią studyjną, dokumentalną, street photo oraz podróżniczą. Ponadto prowadzę warsztaty fotograficzne – grupowe i indywidualne oraz firmę 7SENSESPHOTO.

mmadamczewski.com

Niektóre z miejsc, w których miałem możliwość prezentować swoją sztukę:

2004 – Galeria Gołogórski, Kraków – Rzeźba Akt – tango

2004 – Galeria Anny Iglińskiej, Kraków

2007 – Galeria Krytyków Pokaz,Warszawa – Maciej Meru Adamczewski, Irmina Kot – Projekt Gazeta, Wojciech Kowalczyk, Danuta Nawrocka – Jestem elektryczny, Jan Rylke – Botox,

2007 – Galeria XX1, Warszawa – Maciej Meru Adamczewski Gazeta-Człowiek, Jan Rylke, Przemysław Kwiek, Jan Piekarczyk.

2008 – Art Gallery Ilhami Atalay’s Alemdar Cad. No:28, Stambuł,Turcja

2008 – Don’t be afraid of Art. Don’t be afraid of Your Mind – street pereformance, Trabzon,Turcja.

2012 – Galerii XX1, Warszawa – Maciej Meru Adamczewski, Ryszard Ługowski.

2012 – Okręg Bydgoski Związku Polskich Artystów Plastyków; Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Biały Spichlerz na Wyspie Młyńskiej, Bydgoszcz – Ogólnopolski Festiwal Sztuki Performance

Jolanta Suszko-Adamczewska

Pasjonatka fotografii i podróży.

Podróże były moją pierwszą miłością i to one doprowadziły mnie do świadomego fotografowania. Zawodowo zajmuję się fotografią od ponad 10 lat. Jedną z najlepszych decyzji w moim życiu było połączenie pasji z zawodem.

Prowadzę warsztaty fotografii, jestem laureatką konkursów fotograficznych, m.in. Magazynu Kontynenty 2018, The International Society of Professional Wedding Photographers (ISPWP), portalu Szeroki Kadr.

W fotografii to człowiek jest często w centrum mojej uwagi. Uwielbiam ukazywać na zdjęciach osobowość, emocje, spojrzenia i opowieści o ludziach i środowisku, w którym żyją i pracują.

Z aparatem przemierzyłam Europę, Azję i północną Afrykę. Przede mną Ameryka Południowa.

jsadamczewska.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest