STREET PHOTO warsztaty

BĄDŹ JAK NAJBARDZIEJ ZNANI STREET FOTOGRAFOWIE

Kim jest ‚streetowiec’? Coraz częściej używa się tego słowa na określenie fotografa, który zatrzymuje ciekawe sytuacje uliczne w kadrze, który potrafi wyczuć decydujący moment. Jeśli chcesz poznać tajniki fotografów ulicznych i nabrać odwagi i umiejętności w fotografowaniu życia ulicznego to ten warsztat jest dla Ciebie! Nauczysz się patrzenia, dostrzegania detali, spojrzeń, znaczeń i szybkiego nań reagowania. Kiedy staniesz się ‚streetowcem’ miasto i jego mieszkańcy zafascynują Cię, a po czasie Twoje fotografie nabiorą znaczenia historycznego. Bo właśnie dzięki fotografom ulicznym widzimy jakie są miasta, jak żyją w nich ludzie i jak żyli w minionych czasach.

Bez względu na to ile już potrafisz, ile masz lat, jaki masz aparat, czy myślisz o fotografii w kategoriach hobby czy pracy jako fotoreporter, ten warsztat wzbogaci Cię pod wieloma względami. Poznasz historię fotografii ulicznej, dowiesz się jakie znaczenie ma kompozycja, światło, wieloplanowość i słynny decydujący moment, a nade wszystko zaczniesz dostrzegać i tworzyć obrazy z natłoku rzeczy i zdarzeń wokół.

Dowiesz się jak znajdować ciekawe fotograficznie miejsca, jak pracować ze światłem w plenerze, czy pora dnia ma znaczenie, nauczysz się szybko reagować i stawać się „niewidzialnym”, poznasz też różne triki stosowane przez ‚streetowców’. Będziesz miał/-a możliwość doskonalić się pod okiem wykładowcy, porozmawiać nt. swojej pracy i nabrać większej pewności w fotografowaniu.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO STREETU

Zapoznaj się ze swoim aparatem przynajmniej na tyle, aby nie sprawiał Ci większych trudności technicznych podczas pracy na ulicy. Jeśli potrzebujesz pomocy w ogarnianiu podstaw zapraszamy na indywidualne lekcje w wybranych tematach > LINK

Koniecznie pamiętaj o naładowanych akumulatorach w aparacie oraz zapasowej karcie pamięci. Obiektywy – polecamy zabrać jeden lub dwa, preferowane 35mm i/lub 50 mm. Jeśli posiadasz lampę reporterską spakuj ją również, pamiętając o naładowaniu baterii oraz zabraniu dodatkowych. Wygodna torba naramienna lub biodrowa, ewentualnie plecak, ale uwaga! nie za duży i nie za ciężki – pamiętaj, że będziesz go mieć cały czas przy sobie! Możesz spakować też dysk zewnętrzy lub inny nośnik. Nałóż wygodne buty i ubranie stosowne do pogody i… sytuacji (o tym będzie więcej w mailach do uczestników, przed warsztatem). Nastaw się na udany dzień!

PROGRAM DNIA

Część A. Spotkanie w umówionym wcześniej miejscu oraz wykład wprowadzający do fotografii ulicznej. Będzie to też czas na wstępne pytania i odpowiedzi oraz ustawienie swoich aparatów. Czas trwania szacujemy na ok 1,5h

Część B. Wychodzimy na ulice. O szczegółach trasy uczestnicy zostaną powiadomieni wcześniej mailem. Czas trwania pracy w plenerze około 4 h.

Część C. Wstęp do selekcji i postprodukcji zdjęć. Wybór kilku najlepszych fotografii i omówienie procesu postprodukcji w Lightroom’ie na ich przykładzie. Kilka słów o archiwizacji zdjęć.  Czas trwania części końcowej – ok 2,5 h

Przewidywany czas trwania warsztatów – godz. 10.00 – 19.00

10.00 – 11.30 – część A

11.30 – 15.30 – część B

15.30 – 16.30 – przerwa obiadowa

16.30 – 19.00 – część C

W zależności od ilości uczestników i miejsca – czas trwania warsztatów może ulec zmianie +/- 1h

DLACZEGO WARTO

Dzięki tym warsztatom spojrzysz na miasto w inny sposób, uważniej, z większym zainteresowaniem, dostrzegając kompozycje ulic, świateł, przechodniów oraz niepowtarzalne sytuacje. Rozwiniesz umiejętność patrzenia szerzej, szybkiego reagowania i podejmowania decyzji. Nauczysz się pracować w wymagających warunkach.

Warto wiedzieć, że warsztaty steet photo to świetny wstęp do fotografii dokumentalnej i reportażowej. Zdobyte umiejętności i wiedza na pewno przydadzą Ci się przy zleceniach komercyjnych, prasowych, ślubach i różnego rodzaju eventach. > LINK

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email